Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,2018

Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,Hack, ,Acme,saoc,Knightonline,Myko,Çinko,Tbl,2018
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Tibia Online Hızlı Gelişim Verimliligi Artırmak

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin

Admin
avatar

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3994
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 10893
Rep Gücü : 41
Yaş : 31
Nerden Nerden : ist
İş/Hobiler İş/Hobiler : Knight Online
Lakap Lakap : KOXPCU

MesajKonu: Tibia Online Hızlı Gelişim Verimliligi Artırmak   Perş. Ara. 23, 2010 7:41 pm

Tibia yavaþ mý çalýþýyor? Lag ya da yavaþlama kurbaný mý oluyorsunuz ? Hadi bakalým birkaç çözüm bulabilecekmiyiz =)

Önce Sýkça karþýlaþýlan durumlar'dan söz edelim...

1. Tibia yý program anlamýnda nasýl hýzlandýrabiliriz?
c. Basitçe ekran kartýnýzýn desteklediði son versiyon directx kurabilirsiniz... Ekran kartýnýzýn sitesinden kar için son versiyon driver indirebilirsiniz... Harddiskinizin hýzýný yükselten bazý programlar var; Örneðin, PC Heal, Fast Defrag...

2. Ekran kartýmýn performansý deðiþken. Bazen güzel çalýþýyor, bazen ise tam bir kabus. Çözüm nedir ?
c. Bunun nedeni ekran kartýnýzýn ýsýnmasýdýr. Bu durumda ilk yapacaðýnýz þey aðýrlýðý iþlemcinize vermek. Bunu da grafik ayarlarý, geliþmiþten Frameratei yükseltmek... Fakat bu da herzaman çözüm olamayabiliyor. Çoðunlukla bu problemin yaþandýðý ekran kartý, anakartýn üzerinde gelen, yani on-board ekran kartlarýndan kaynaklanýr. Sadece ortalama 10 lira gibi bir fiyata en az 16x, ortalama 64x ekran kartý alabilirsiniz. Üzerindeki soðutucu fan sayesinde ýsýnmaz ve performansýnýz herzaman yüksek olur. Fakat yukarýdaki ilk maddedeki directx'i sadece 5x kullanabilirsiniz...

3.Tibia herzaman takýlýyor. Saniyede 15-20 kere takýlýp çok yavaþ yürüyormuþum izlenimi veriyor. Çözüm nedir ?
c. Basit olarak tam ekranda oynamayý deneyebilirsiniz. Özelliklere gelin, video'yu seçin. Ekran kartýnýzýn desteklediði en yüksek çözünürlüðü ve bit rate'i seçin (1024-768, 32 bit gibi). Daha sonra tam ekran yapmak için alt+enter uygulayýn. Bu büyük ihtimalle, özellikle eski bilgisayarlarda çözüm olabilir... Ayrýca bir nedeni de, düþük directx seçili olmasýndan kaynaklanýyor olabilir. Yine video ayarlarýna gelin, Advanced'i seçin. Orada Directx 9, yada OpenGL destekleyen bir ekran kartýnýz varsa OpenGL'yi seçin.

4. Tam ekran kullanmama raðmen hala yavaþ!
c. 3. maddedeki directx seçiminizi yükseltmeyi deneyin. Aksi taktirde ekran kartýnýz artýk çöp olmuþ demektir. Ozaman 1. maddedeki ekran kartý yükseltme olayýný bir deneyin.

5. Tibia özellikle arkada birkaç program açýkken çok yavaþ çalýþýyor! (msn, firefox vs...)
c. Ýþlemcinizin veri yolu geniþliði düþük olabilir. Yani bir düþünün, 2 þeritli bir yolda gidiyorsunuz ve trafik tibia yüzünden zaten dolu. Bir de diðer programlarý açarsanýz trafik tabiki felç olacak! Tabiki ilerlersiniz, ama yavaþ olacaktýr. Ýþlemciniz intel olmalý bence. Tamam, eskisi gibi deðil diðer iþlemci markalarý da, fakat intelin kalitesini hiçbir yerde bulamazsýnýz. Celeron vs... Ýntel'e geçmenizi öneririm... Diðer bir olasýlýk ise, ram'iniz düþük olabilir. Yani açýk olan programlarýn bulunduðu yer, ram. Zaten ram'iniz düþükse, yapabileceðiniz tek þey programlarý kapatmak. Fakat ram'iniz yüksekse, ve yine de doluysa ozaman rami hiç yoktan dolduran virüsler ile karþý karþýyasýnýz demektir. Virüs bilgisi hakkýndaki konumuzu okuyabilirsiniz.

6. Virüsleri nasýl temizlerim?
c. Tabiki virüs programý ile. Tavsiyem Kaspersky ya da Nod32'dir. Ücretleri pahalýdýr ama netten ücretsiz bulabileceðinize eminim =). Ayrýca virüs programlarýnýn da verimini artýran yollar var. Bilgisayarý güvenli kip'te açýn (Bilgisayar açýlýrken 'bios ayarlarý için del' basýn' yazýsý geçtikten hemen sonra f8'e basýn birkaç kere. Bilgisayarýn nasýl açýlacaðýný soran bir menü ile karþýlaþacaksýnýz. Güvenli mod'u seçin. Açýldýðýnda antivirüsünüzü açýn ve bilgisayarý baþtan aþaðý taratýn. Normal taratmadan çok daha verimli olacaktýr... Bir diðer yol ise, virüs programlarýnýn aksine virüsleri tarayýp da bulmayan, zaten nerede olduklarýný bilen, ve gidip silen temizleme programlarý var. Ve bunlar ayrýca boþuna yer kaplayan sistem çöplerini de siliyorlar. Bu programlara örnek; Combofix. Haftada bir çalýþtýrýr ve kullanýrým. Performans istisnasýz artar. Tavsiye ediyorum =)


-Genelolarak bilgisayar nasýl hýzlanýr-
RAM;

Öncelikle tibia oynamak için gerekli olan minimum ve normal ram seviyelerinden bahsedeceðim.
Windows XP için minimum gereken ram; 1 gbdir.
Windows Vista için gereken minimum ram; 2 gbdir.
Macintosh için gereken minimum ram; 256-500 mbdir.
Linux için gereken minimum ram; 500mb-1 gb ramdir.

Windows XP'de iyi bir performans için gereken ram; 2 gbdir.
Windows Vista iyi bir performans için gereken ram; 3 gbdir.
Macintosh da iyi bir performans için gereken ram; 1 gbdir.
Linuxte iyi bir performans için gereken ram; 2 gb ramdir.

Tabi raminizin bir de çalýþma frekansý vardýr. Her frekansý her anakart desteklemez. Anakartýnýz iyi ise, daha yüksek frekanslý ram kullanabilir, performansý daha fazla artýrabilirsiniz.

--------------------------------------------------------
Ekran kartý performansý;

Diðer problem ise ekran kartýna yüklenme hakkýndadýr. Bunu en iyi þekilde ayarlamanýn yolu (intel biosuna göre anlatýyorum!);
Bilgisayarý yeniden baþlatýn.
Baþlangýçta delete'ye basýn ve bios ayarlarýna girin.
Advanced or Other options bölümüne gelin
"memory allocated Video card"ý yada buna benzer bir seçimi arayýn.
"Set: Automatic" Þeklinde ayarlanmýþ olmalý.
Highest value (en yüksek deðer)i seçin. (mb þeklinde yazýyor olmalý.)
Bu ram'e yüklenme oranýný düþürecek, ve ekran kartýna tam güçle yüklenmenizi saðlayacaktýr. Fakat ekran kartýnýz on-board ise, tavsiye etmiyorum. Fansýz ekran kartlarýnda ýsýnmaya neden olabilir, bu da yukarýda yazdýðým gibi performans düþürür.

Not; Eðer bunu yapabilirseniz, madde ikideki FPS yükseltmeyi istediðiniz kadar artýrabilirsiniz demektir.
----------------------------------------------------------

Sistem dosyalarý ve virüsler;

Siz isteseniz de istemeseniz de bilgisayarýnýz her geçen gün doluyor, virüsler bulaþýyor. 2 ayda bir format atmalý yada el ile temizlemelisiniz. Format atamýyorsanýz, madde 6daki Combofix adlý programý kullanmanýzý öneririm.
Bilgisayarýmda bilmediðim programlarý çalýþtýrmam diyorsanýz, sistem dosyalarýný eliniz ile silmelisiniz. temizlenebilecek sistem dosyalarý;
Temp: indirdiðiniz dosyalarýn, açtýðýnýz resimlerin otomatik oalrak kaydolduðu yer. Burayý ayda bir temizlediðinizde gözle görülür bir hýzlanma olacaktýr. Konumu; c:/documents and setting/KULLANICI ADI/local settings/temp Ýçerideki herþeyi rahatlýkla silebilirsiniz.
Sayfa geçmiþi: Firefox gibi programlarla gezdiðiniz siteler, girdiðiniz þifre ve bilgi kayýtlarý burada tutulur. Bunlar biriktiðinde yine yavaþlamaya sebep olabilir. Tarayýcý ayarlarýnýzdan ayda bir silebilirsiniz.

-----------------------------------------------------------
Bilgisayarýn aniden kapanmasý;

Bu genellikle iþlemcinin aþýrý ýsýnmasýndan dolayý bilgisayarýn kendini otomatik olarak kapatmasýdýr. En iyi yöntem, zamandýr. Biraz bekleyin ve soðusun. Yeteri kadar zamandan sonra eskisi gibi olacaktýr.
Ýþlemcinin ýsýnmasýnýn birkaç yolu vardýr. Birincisi, kapaðýn açýk olmasý. Evet, kapaklar açýkken içindeki olmasý gereken hava akýmý tam iþlemez. Dolayýsýyla fana göre düzenlenmiþ iç yapýyý deðiþtirmiþ olursunuz. Kapaklarý kapalý tutun, kýþ olsa bile.
diðer bir neden ise iþlemcinizin çok yüklenmeye dayanamamasý. Bu bozulmaya baþladýðýný gösterir. Fakat ýsýnmasýnýn da baþka bir nedeni olabilir. Tozlanma. Evet, bilgisayarýnýz kirlendiðinde içindeki veri akýþý yavaþlayabilir. Tozlar, direnç etkisi gösterir ve akýmý zorlar. Otomatik olarak daha fazla güç harcayacaðýndan iþlemcinin olmasý gerekendan daha güçlü bir akým ile çalýþmasýü ýsýnmasýný saðlar. Belirli aralýklarla kompresör ile temizleyin.

----------------------------------------------------------


TÜM YAZIMI OKDUÐUNUZDAN EMÝN OLUN! PEKÇOK KONUDAN BAHSETTÝM, SORUNUNUZU KAÇIRMIÞ OLABÝLÝRSÝNÝZ!

Eðer burada olmayan bir sorununuz varsa, gidip bir bardak su için Grin Yok, þaka yaðýyorum. Aþaðýya yazýn, cevaplayabildiðim kadar yardýmcý olacaðým.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://koxpcu.full-forum.com
 
Tibia Online Hızlı Gelişim Verimliligi Artırmak
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bedava En İyi 10 Online Video Çevirici
» lilo ve stitch oyunları
» Artık bir yetki alabilirmiyim?

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,2018 :: Online oyun tanıtımı :: Online Oyun tanıtımı :: Tibia Online-
Buraya geçin: