Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,2018

Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,Hack, ,Acme,saoc,Knightonline,Myko,Çinko,Tbl,2018
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Tibia Online Rehber

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin

Admin
avatar

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3994
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 10892
Rep Gücü : 40
Yaş : 31
Nerden Nerden : ist
İş/Hobiler İş/Hobiler : Knight Online
Lakap Lakap : KOXPCU

MesajKonu: Tibia Online Rehber   Perş. Ara. 23, 2010 7:40 pm

Tibia ücretsiz bir RPG oyunudur(MMORPG). Online oyundur. Bu oyunda maceracý kahramanlarýn rollerini oynar, büyü ve kahramanlýkla dolu bir mistik dünyayý keþvedersiniz. Heryerde diger insanlarla buluþabilirsiniz.(Küçük insanlarin Büyük savaslari)

Neden Tibia?Ücretsiz

Hýzlý ve Kolay Giriþ

4 Karakter Türü

Farklý Görünüþ Þekilleri

Karakter Özellikleri

Birsürü Büyü

Limitsiz Karakter Geliþtirebilme

Çok Büyük Haritalar

Sayýsýz Yaratýk

Yüzlerce Eþya

Görevler

Yaratýk Baskýnlarý ve Diger Olaylar

Gruplar

Çeþitli Oyun Modlarý

Tibia Kurallarý

Tutor Sistemi

Otomatik Kontrollü Oyuncu Öldürme

Çok Fazla Oyuncu Sayýsý

Forum

Vip Listesi

Arka Plan Chat Özelliði

Düþük Sistem Gereksinimi

Kolay ve Kiþisel Kullanýcý Arayüzü

Özel Üyelik Özelliði.
Olumsuz Yönleri:

Ses yok

Paladin ok kullanýyor =)


Account ve Ýlk karakter

Oyunun sitesine girdikten sonra ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] "Crate Account" diyoruz ve gereken bilgileri girip bir account alýyoruz. Acount(Üst Þifre Sayýyla Olan)Sitede Karþýmýza Çýkýyor. 7 Hanelidir. Kesinlikle Unutmuyoruz. Sonra E-mail Adresimize Password(Alt þifre) Geliyor. Onu Da Unutmuyoruz. Sonra Siteden Account Bölümünden Logine Týklayýp Þifrelerimizi Giriyoruz. Kendi Accountumuza Girdiðimizde En Altta "Create Character" i Týklýyoruz Ýsmimizi ve Oynamak Ýstediðimiz Serveri Seçiyoruz "Submit" Diyoruz. See You in Tibia! Yazýsýný Gördüysek Karakterimiz Açýlmýþtýr. Eðer Baþka Birþey Yazýyosa Yapýlan Ýþlemlerde Hata Vardýr Verya Kadakter Ýsmi Uyumsuzdur.
Ýsimler Ýçin Kurallar:
-Sadece Harf Olurlar .,^+/?(=)*/{[}1234567890 vb. Olamazlar.
-Türkçe Veya Herhangi Farklý Dilde Simge(çýüöþêâ) Kullanýlamaz Sadece Ýngilizce Geçerlidir.
-Ýlk Harf Büyük Olmalýdýr.
-Küfür Ve Ünlü Kiþiliklerin Ýsimleri Olmamalýdýr.
-Diðer Oyuncularýn Ýsimlerini Taklit Etmemelidir.
-Irkçý, Siyasý Ýsimler Olmamalýdýr.

Not: Bazý Durumlarda Bikaç Kurala Uymayan Ýsimler Açýlmýþ Olabiliyor Oyun Gamemasterleri Direk Namelockluyor.Server çeþitleri

Non-pvp yazanlar: bu serverlarda adý üstünde playerlar birbiri ile savaþamaz. Adam Kesemez, sadece level atlar.
Pvp-Enforced: bu serverlarda playerlar arasý bi savaþ vardýr, adam kesersen experiance(level atlamamýza yarayan puan) kazanýrsýn.
Normal: bunlarda ise playerlarý kesenler Pk olurlar.PK(player killer)

Diðer Oyuncularýn Karakterlerini Kesmeye Denir. Adam Kesmekteki Amaç Eþyalarýný Düþürüp Kendimiz Elde Etmek, Gýcýk Olduðumuz Birini Kesip Levelini,Skillerini,Magic Levelini Düþürüp Öç Almak, Bazen Eðlence vb. Pk Olunca Ýsminin Yanýnda Beyaz Kurukafa Çýkar. 1 Adamý Kesince 15 Dakika Oyundan Çýkamama Cezasý Gelir. Depod,Temple vb. Korunma Alanlarýna(Yani Adamlarýn Size Dalmadýðý,Sizin De Adamlara Dalamadýðýnýz, Ölme Riskinizin Olmadýðý Yer.) Da Giremeyiz. 3 Adam Kestikten Sonra Kýrmýzý Kurukafa Olur. Kýrmýzý Kurukafa Ölürse Bütün Eþyalarý Düþer. 6 Adamdan Sonra Ýse Account Belli Süre Banlanýr. 3 Kere Ban Yiyen Account Deletelenir.Kiþisel Açýklama:

Oyunun amaci: canavarlari oldurerek experience toplayip level atlamak.
Level atlayinca gücleniyorsunuz ve giyebilceginiz itemler cikiyor.
Ilk once oyuna rookgard adi verilen sehirde basliyorsunuz.
Level 8 olunca sehirden cikmaya hak kazaniyorsunuz.
Sehirden cikarken Druid****-Knight***-Palladin**-Sorcerer* Þeklinde 4 Karakter Tipinden Birini Seçiyoruz.
Ayrica gitmek istediginiz sehri seciyorsunuz. Carlin*****-Ab'Dendriel****-Thais***-Venore**Kazordoon* Þeklinde 5 Þehrimiz Var. Bir De Özel Üye Þehirleri Var. Onlarý Da Biraz Sonra Açýklayacaðým Smiley
Rookgardda sadece canavarlar tarafindan oluyorsunuz ama main denilen lvl 8 olunca gidilen yerde adamlar ve canavarlar sizi kesebiliyor sizde onlari kesebiliyorsunuz. Level 8'e Kadar Rookgard'da Kalmanýzýn Sebebi Oyunu Öðrenmek Amaçlý..
Olunce exp kaybediyorsunuz, exp kaybedincede belirli bir kademeden sonra level düsüyor. Ayrica skillerinizde dusuyor. Üstbaþ Olarak Da Çantamýz Daima Düþer Armor,Legs,Shield,Weapon Fln Da Zaman Zaman Düþebiliyor.
Oyun grafik bakimindan pek iyi degil ancak gercekten insani saran bir oyun ilk basta begenmiyeceksiniz ama sakin olaki birakmayin devam edin oyunun zevki cikmaya basliyacak. Rakion vb. Birçok Oyun Oynadým Hepsi Ýlk Görüþte Çok Hoþuma Giden Bir Süre Sonra Sýkýldýðým Oyunlardý.. Ama Tibia'ya Ýlk Baþladýðýmda Hiçbiþey Anlamýyodum. Ýnternet Cafeye Gidip Masa Açtýrýyodum Baþkalarý Oynuyodu Ben Hiç Biþey Anlamýyodum Tongue Çok Sýkýcýydý. Ama Öðrenmeye Baþladýkça Güzelleþti Hele Þöyle Biraz Level Atlayýp 30-40 vs. Pvp Yapýnca Süper Eðlenceli Bir Oyun Olmaya Baþladý.. Tavsiye Ederim Smiley
Anlatmakla Olmuyor.. Yaþamak Lazým! Grin

Oyuna ilk baþlandýðýnda ilk tepkiler:
- Bu ne böyle yaa.
- Oðlum rat kes kes bitmiyo ben oynamýcam sýkýldým.
- OHA bi oyuna 45 lira vereceðime bütün parayla gider sakýz alýrým daha iyi (halbuki ileride kaç tane daha 45 lira vericek haberi yok Cheesy )
- Nerden indirdim ben bu oyunu abi!?

Ama istisnasýz bir oynayan býrakamýyor. Nefret de etse sýkýntýdan ölse de bu hastalýðý vücuduna bilerek ve isteyerek alýyor.


Genel bilgi

Namý deðer; Rookgard

Oyun baþladýðýnýzda küçük bi adada baþlýyorsunuz bu ada tutorial adasý, hiçbi dünyada bu adada pvp yapýlmaz, bu adada oyunu öðrenirsiniz, daha doðrusu oyunun oynanýþýný, banka falan yoktur burda ufak tefek þeyler vardýr ve küçük yaratýklar, burda level 8 olunca vocation seçip mainland denilen büyük kýtaya gidiyosunuz ki bu kýta süper bi yerVocationlar(Karakter Çeþitleri)

**DRUID: Doða büyücüsüdür. Level Baþý 5 Health 30 Mana Alýr. Genelde Heal(Can Verme) ve Doða Büyüleri Yapar. Son Updatelerden Sonra Çeþitli Attack(Saldýrý) Büyüleri De Mevcut Oldu. Magic Level Önemlidir. Staff(Rod-Asa) Kullanýrlar. Tera(doða) ve Ice (buz) üstadýdýr.

**KNIGHT:Türkçesi Þövalyedir. Level Baþý 15 Health 5 Mana Alýr. Bir Þövalye Gibi Kýlýcýný Kalkanýný Alýp Avlanýr Adam Keser vb. Skilleri Önemlidir Korunma ve Saldýrý Skilleri. Knight Ýçin 3 Çeþit Silah Vardýr. Axe(Balta: Damage açýsýndan iyi, defans açýsýndan kötüdür. Fiyat açýsýndan pahalýdýr.),Sword(Kýlýç: Damage açýsýndan kötü, defans açýsýndan iyidir. Fiyat açýsýndan pahalýdýr.),Club(Gürz: Diðerlerine göre Damage ve defans açýsýndan pahalýdýr. Fakat fiyat açýsýndan hesaplýdýr.). Buna Göre De 3 Çeþit Skill'i Vardýr. Bir Nevi Stat Points Tongue

**PALADIN:En Ýdeal Karakterdir(Þahsi Düþüncem).Level Baþý 10 Health 15 Mana Alýr. Okçu Karakterdir Okunu Yayýný Alýr Avýna Gider. Distance Skill'ini Geliþtirmek Önemlidir. Knighttan sonra en hýzlý defans geliþtiren sýnýftýr. Ayrýca Holy (kutsal) büyüler kullanýr ve undead sýnýfý yaratýklarýn baþ düþmanýdýr.

**SORCERER:Magedir (sihirbaz). Level Baþý 5 Health 30 Mana Alýr. Saldýrý Büyüleri Yapar Saldýrý Runeleri Basar. Magic Level Onun Ýçin Önemlidir. Staff(Wand-Asa) Kullanýr. Fire(ateþ) ve Energy(enerji) üstadýdýr.

HEALTH: Can
MANA: Büyü Gücü/Puaný

Level 20 iseniz ve premiumsanýz promoted olabiliyosunuz, krala 20k ödedikten sonra oluyosunuz, promoted olunca paladinseniz royal paladin, sorcerersanýz master sorcerer, druidseniz elder druid ve knightsanýz elite knihgt oluyosunuz, promotedlarda büyüler daha fazla daha iyi skill artýyo daha güçlü oluyo mp ve hp daha hýzlý artýyo soul daha çok oluyo.Mainlandi tanýyalým

Carlin,Thais,Ab'Dendriel,Kazordoon,Venore Adýnda 5 Adet Free(Bedava) Þehir Vardýr. Buralarda Depod(Eþya Koymak Ýçin Banka),Temple(Ölünce Doðmamýz Ýçin),Shoplar(Eþya,Yiyecek,Büyü vb. Satan Marketler), Evler(Kiþiye Ait Eþyalarýný Koyup Depod Gibi Kullanabildiði Yer), Guards(Þehir Bekçileri/Koruyucularý), Hunts Cave(Level Atlamak Ýçin Av Yerleri/Maðaralarý) Bulunmaktadýr.Büyüler

Oyunda büyüler 2 kýsýmdýr: sözlü büyüler ve rune büyüler
sözlü büyülerin sözlerini chat penceresine yazýnca büyü aktif oluyo, rune büyüler ise eliniz blank rune(boþ taþ) alýp sözleri chat penceresine yazýnca rune büyü gücü hapsediyor ve istediðiniz zaman kullana biliyosunuz,ayrýca soul olayý var, her taþlý büyü için mananýn dýþýnda soul gerekli. Taþ bastýkça soul düþer, bir nevi büyü yapabilme gücü. Avlanýp yaratýk kestikçe soul artar.Pvp Olayý

Pvpler hýzlý oluyo çünkü kaçarak savaþanlar art arda büyü çakanlar paso heal çekenler yani pvp sinde acayip aksiyon oluyo, bide çete savaþlarý olunca çok daha heyecanlý oluyo. Yaþanmasý gereken bir durum. Þahsi düþünccem tibianýn en güzel yaný pvp'si.Ölüm ve dirilme

Ölünce çantanýz(her zaman düþer), rastgele bi item(her zaman deðil) ve experianceniz düþüyor. Kayýtlý bulunduðunuz þehrin templesinden doðuyorsunuz.(Carlin, Thais vb.)
Promoted iseniz belli bir miktar daha az exp ve item düþme ihtimali var.Özel Üyelik Sistemi


Oyunda Cüzi Bir Ücret Karþýlýðýnda Özel Üyelik Sistemi Var. Diðer Oyunlara Göre Bu Oyunda Özel Üyelik Sistemi Çok Fazla Özellik Kazanmamýzý Saðlar.

*Çok Çeþitli, Güçlü, Ayrýcalýklý, Oyunun En Can Alýcý Büyüleri,

*Birçok Çeþit Þehir Ve Adalara Gidebilme Hakký(Yaklaþýk 8-9 Tane),

*Çok Daha Ýyi Avlanma Yerleri,

*Ev Alabilme Þansý

*Þehirler Arasý Yolculuklarda Yürüyerek Deðil, Gemiyle(Iþýnlanarak) Gitme Þansý,

*Çoðu Questleri(Görevler.. Kýyafet,Av Yerlerine Gitme Hakký vb.) Yapabilme Hakký,

*Çok Online Olduðu Zaman Oyuna Girebilmek Ýçin Sýra Bekleniyor.(Çok Nadir) Böyle Durumlarda Sýra Beklemeden Girebilme.

*Yeni Serverle Açýldýðýnda Ýlk 1 Ay Sadece Özel Üyeler Girebiliyor. Yani Serverin En Güçlülerinden Olmanýz Ýçin Özel Üye Olmanýz Gerekiyor. Tongue

*Çeþitli Karakter Görünümleri, Addonlar.

Ve Daha Aklýma Gelmeyen Nice Nice Ayrýcalýklar.


-------------------------------------------------------------------------


Oyunun Resmi Sitesi: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Karakter Açmak Ýçin Gereken Link: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Oyunu Ýndirebileceðimiz Link: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Oyundan Birkaç ScreenShots:

RESIMLER TIBIA.COM ve TIBIANEWS.NET'den ALINTIDIR.TuYasak içerik arkadaþýmýzýn Tibia anlatýmýný düzenleyip ekleyip çýkarýp buraya taþýdýrm. Teþekkür ediyorum.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://koxpcu.full-forum.com
 
Tibia Online Rehber
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» lilo ve stitch oyunları

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,2018 :: Online oyun tanıtımı :: Online Oyun tanıtımı :: Tibia Online-
Buraya geçin: